Waarom grijpt meestal niemand in als er gevochten wordt? "Iedereen denkt, de persoon naast mij zal wel ingrijpen"

Waarom grijpt meestal niemand in als er gevochten wordt? "Iedereen denkt, de persoon naast mij zal wel ingrijpen"

Waarom grijpt meestal niemand in als er gevochten wordt? "Iedereen denkt, de persoon naast mij zal wel ingrijpen"

Het is de tweede keer in één week tijd dat onze redactie moet berichten over een vechtpartij vlak na schooltijd. Vorige week werd in Zottegem nog een meisje van 15 in elkaar geslagen. Ook bij die feiten stonden heel wat andere scholieren toe te kijken. Het gebeurt trouwens maar heel zelden dat er ingegrepen wordt om de ruzie te bedaren. In plaats van iets te doen wordt er gefilmd met de smartphone om nadien de beelden te verspreiden. Hoe komt dat toch? En wat kunnen we eraan doen om dat gedrag te veranderen? We spraken erover met een psycholoog en met de jongeren zelf.

Gerelateerd nieuws

  • Vijfde Fairtrade-ster uitgereikt aan Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht tijdens wekelijkse markt

    Vijfde Fairtrade-ster uitgereikt aan Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht tijdens wekelijkse markt

  • Asterix Avo Beveren wint voor de derde keer op rij de Beker van België

    Asterix Avo Beveren wint voor de derde keer op rij de Beker van België

  • Asterix Avo Beveren wint Beker van België: "De ontlading van het team, van de supporters, het is fantastisch"

    Asterix Avo Beveren wint Beker van België: "De ontlading van het team, van de supporters, het is fantastisch"

  • SK Beveren dwingt leider Zulte Waregem op de knieën

    SK Beveren dwingt leider Zulte Waregem op de knieën

  • Oppositiepartij Vooruit pleit voor afschaffen onderhoudsplicht in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht: "Tonen dat we solidaire gemeente zijn"

    Oppositiepartij Vooruit pleit voor afschaffen onderhoudsplicht in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht: "Tonen dat we solidaire gemeente zijn"