Stijgende interesse voor cursus 'houtzoeken' in regio Schelde-Durme

Stijgende interesse voor cursus 'houtzoeken' in regio Schelde-Durme

Stijgende interesse voor cursus 'houtzoeken' in regio Schelde-Durme

Zaag niet zomaar een tak van een boom. Daar zijn regels voor. Meer nog, er bestaan zelfs cursussen om het te leren. Een cursus bomen knotten, of houtzoeken heet dat eigenlijk. In Aalst bijvoorbeeld organiseert het Regionaal landschap Schelde-Durme op korte tijd al voor de tweede keer zo’n cursus. Ervaren houthakkers leren dan de aspirant-houtzoekers de kneepjes van het vak. De gediplomeerde houtzoekers mogen dan bomen gratis gaan knotten, meestal in ruil voor het brandhout.

Gerelateerd nieuws

  • Prins Sjalen stelt kostuum voor op Aalsterse Grote Markt: "In het groen, een kleur die ik graag draag"

    Prins Sjalen stelt kostuum voor op Aalsterse Grote Markt: "In het groen, een kleur die ik graag draag"

  • Rode Kruis zet 200 vrijwilligers in tijdens carnaval, hulpverleners doen oproep: "Verkleed jullie niet als verpleger"

    Rode Kruis zet 200 vrijwilligers in tijdens carnaval, hulpverleners doen oproep: "Verkleed jullie niet als verpleger"

  • Dranghekken beveiligen Dender in Aalst tijdens carnaval: "Zoveel mogelijk voorkomen dat feestvierders in het water sukkelen"

    Dranghekken beveiligen Dender in Aalst tijdens carnaval: "Zoveel mogelijk voorkomen dat feestvierders in het water sukkelen"

  • Vlaams minister Ben Weyts (N-VA) investeert 150.000 euro in restauratie Aalsterse belfort

    Vlaams minister Ben Weyts (N-VA) investeert 150.000 euro in restauratie Aalsterse belfort

  • Eendracht Aalst Lede wil binnen 5 jaar in eerste nationale spelen, ook supporters zitten voortaan mee aan tafel

    Eendracht Aalst Lede wil binnen 5 jaar in eerste nationale spelen, ook supporters zitten voortaan mee aan tafel