Nog 450 vluchtelingen in domein Westakkers

Nog 450 vluchtelingen in domein Westakkers

Nog 450 vluchtelingen in domein Westakkers

Morgen is het precies één jaar geleden dat de eerste vluchtelingen toekwamen op het domein Westakkers in Sint-Niklaas. Het vroegere militaire domein was daar toen speciaal voor ingericht, om de almaar groeiende instroom van asielzoekers op te vangen. In totaal hebben er het voorbije jaar 820 mensen verbleven. Vandaag zijn er nog 450 bewoners. Er is nu plaats voor maximaal 500 mensen. Tegen 31 december moet dat aantal teruggebracht zijn naar 300. In het Fort Sint-Marie in Zwijndrecht zijn er momenteel 200 plaatsen, maar dat opvangcentrum sluit eind dit jaar de deuren.

Bekijk meer nieuws over:

Gerelateerd nieuws

  • 17 graden op 21 februari, dan rijdt de ijskar voor het eerst uit: "Zeker al warm genoeg"

    17 graden op 21 februari, dan rijdt de ijskar voor het eerst uit: "Zeker al warm genoeg"

  • Huisartsen pleiten voor toegankelijke en betaalbare gezondheidszorg, nu terugbetaling wordt gestopt: "We zijn één van onze hulpmiddelen kwijt"

    Huisartsen pleiten voor toegankelijke en betaalbare gezondheidszorg, nu terugbetaling wordt gestopt: "We zijn één van onze hulpmiddelen kwijt"

  • Wagen knalt op vrachtwagen op E17 in Sint-Niklaas, inzittenden plegen vluchtmisdrijf en zijn spoorloos

    Wagen knalt op vrachtwagen op E17 in Sint-Niklaas, inzittenden plegen vluchtmisdrijf en zijn spoorloos

  • Vlaamse regering dringt aan op toepassing van busverbod bij steden en gemeenten

    Vlaamse regering dringt aan op toepassing van busverbod bij steden en gemeenten

  • Nieuwe politieaanpak van drugs- en andere overlast werpt vruchten af in Sint-Niklaas

    Nieuwe politieaanpak van drugs- en andere overlast werpt vruchten af in Sint-Niklaas