Leegstand van handelspanden in Aalst op een jaar tijd met zowat een derde gezakt

Leegstand van handelspanden in Aalst op een jaar tijd met zowat een derde gezakt

Leegstand van handelspanden in Aalst op een jaar tijd met zowat een derde gezakt

In Aalst is de leegstand van handelspanden op een jaar tijd met 31 procent, of zowat een derde, gezakt. Dat blijkt uit de meest recente tellingen van de stad. Concreet is het aantal leegstaande handelsruimtes gezakt van 277 panden vorig jaar, naar 188 dit jaar. Onder meer door de concurrentie van e-commerce zien heel wat steden en gemeenten de lokale winkels uit het straatbeeld verdwijnen. Ook de stad Aalst probeert die beweging te kenteren door bijvoorbeeld financiële ondersteuning en begeleiding van de ondernemers. Die extra inspanningen en samenwerkingen zouden nu ook de komende jaren de leegstand nog verder moeten helpen terugdringen, zegt het bestuur.

Gerelateerd nieuws

  • Matthias Diependaele te gast bij radiozender Oilsjt Mjoezik: "Sfeer tijdens Aalst Carnaval is fantastisch"

    Matthias Diependaele te gast bij radiozender Oilsjt Mjoezik: "Sfeer tijdens Aalst Carnaval is fantastisch"

  • Nog een maand en dan barst het feest weer los in Aalst, wij meten carnavalskriebels in de werkhallen: "Alle hens aan dek"

    Nog een maand en dan barst het feest weer los in Aalst, wij meten carnavalskriebels in de werkhallen: "Alle hens aan dek"

  • Darts: Andy Baetens uit Aalst vanavond oog in oog met wereldkampioen Luke Littler

    Darts: Andy Baetens uit Aalst vanavond oog in oog met wereldkampioen Luke Littler

  • Odisee-studenten Verpleegkunde lanceren podcast 'Bloed, zweet en afhaken'

    Odisee-studenten Verpleegkunde lanceren podcast 'Bloed, zweet en afhaken'

  • Vlaams minister Caroline Gennez: "Mistoestanden in woonzorgcentra mogen niet meer blijven aanslepen"

    Vlaams minister Caroline Gennez: "Mistoestanden in woonzorgcentra mogen niet meer blijven aanslepen"