Eieren in toekomstige fusiegemeente Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht hebben te veel PFAS

Eieren in toekomstige fusiegemeente Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht hebben te veel PFAS

Eieren in toekomstige fusiegemeente Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht hebben te veel PFAS

In alle deelgemeenten van de toekomstige fusiegemeente Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht zijn eieren aangetroffen waarvan de PFAS-concentraties de normen overschrijden. Dat blijkt uit een onderzoek dat burgercollectief Zwijndrecht Gezond en de Universiteit van Antwerpen hebben uitgevoerd na de problemen met PFAS-vervuiling door 3M. Zij verzamelden vorige maand die eieren. Hun onderzoek is nu afgerond en toont weinig opbeurende resultaten. Volgens het burgercollectief is het een duidelijk signaal naar het toekomstige gemeentebestuur om de opvolging en preventie van PFAS, en ook van andere vervuiling, aan te pakken.

Gerelateerd nieuws

  • Shaun is amper 15 jaar maar staat al op bouwwerf, 5.000 jongeren kiezen voor opleiding 'duaal leren'

    Shaun is amper 15 jaar maar staat al op bouwwerf, 5.000 jongeren kiezen voor opleiding 'duaal leren'

  • Meisje van 18 wordt achtervolgd en klemgereden in Beveren, politie neemt zaak serieus: "Hij ging met voertuig op het fietspad staan"

    Meisje van 18 wordt achtervolgd en klemgereden in Beveren, politie neemt zaak serieus: "Hij ging met voertuig op het fietspad staan"

  • SK Beveren wint van Luik dankzij beste eerste helft van het seizoen: "Dit Beveren wil je zien"

    SK Beveren wint van Luik dankzij beste eerste helft van het seizoen: "Dit Beveren wil je zien"

  • SK Beveren en supporters brengen eerbetoon aan overleden meisje Shania (1,5)

    SK Beveren en supporters brengen eerbetoon aan overleden meisje Shania (1,5)

  • Showtex uit Zwijndrecht over dreigende handelsoorlog met VS: "Er is ongerustheid in de markt"

    Showtex uit Zwijndrecht over dreigende handelsoorlog met VS: "Er is ongerustheid in de markt"