3M laat moestuinen en kippenrennen saneren in delen van Zwijndrecht en Melsele

3M laat moestuinen en kippenrennen saneren in delen van Zwijndrecht en Melsele

3M laat moestuinen en kippenrennen saneren in delen van Zwijndrecht en Melsele

Zo'n 137.000 ton vervuilde grond rond de fabriek van 3M in Zwijndrecht moet afgegraven en vervangen worden. Dat blijkt uit het bodemsaneringsproject dat afvalstoffenmaatschappij OVAM heeft ontvangen. U weet het: de gronden rond 3M zijn vervuild met PFAS. In een groot deel van de gemeente Zwijndrecht, en in een stukje van Melsele, moeten de moestuinen en kippenrennen gesaneerd worden. De grond wordt er eerst afgegraven, en daarna vervangen door propere grond. Het gaat over het paarse gebied, goed voor zo'n 3.000 percelen. Eerder was er ook al een plan voorgesteld voor het centrum van Zwijndrecht. In dat rode gebied, waar de vervuiling het zwaarst is, zal alle onverharde grond tot 70 centimeter diep worden afgegraven en vervangen. 3M draagt alle kosten. De chemiefabrikant organiseert op 29 mei een infomarkt in Zwijndrecht. Alle betrokken inwoners worden ook persoonlijk gecontacteerd. Het openbaar onderzoek loopt en er kunnen dus ook nog opmerkingen gemaakt worden bij dat plan.

Bekijk meer nieuws over:

Gerelateerd nieuws

  • Shaun is amper 15 jaar maar staat al op bouwwerf, 5.000 jongeren kiezen voor opleiding 'duaal leren'

    Shaun is amper 15 jaar maar staat al op bouwwerf, 5.000 jongeren kiezen voor opleiding 'duaal leren'

  • Meisje van 18 wordt achtervolgd en klemgereden in Beveren, politie neemt zaak serieus: "Hij ging met voertuig op het fietspad staan"

    Meisje van 18 wordt achtervolgd en klemgereden in Beveren, politie neemt zaak serieus: "Hij ging met voertuig op het fietspad staan"

  • SK Beveren wint van Luik dankzij beste eerste helft van het seizoen: "Dit Beveren wil je zien"

    SK Beveren wint van Luik dankzij beste eerste helft van het seizoen: "Dit Beveren wil je zien"

  • SK Beveren en supporters brengen eerbetoon aan overleden meisje Shania (1,5)

    SK Beveren en supporters brengen eerbetoon aan overleden meisje Shania (1,5)

  • Showtex uit Zwijndrecht over dreigende handelsoorlog met VS: "Er is ongerustheid in de markt"

    Showtex uit Zwijndrecht over dreigende handelsoorlog met VS: "Er is ongerustheid in de markt"